Pages

ULTIMA ORA!

miercuri, 18 septembrie 2019

Hotărâri ale Comisiei de disciplină, 17 septembrie 2019

Ordinea de zi
1. Discutarea evenimentelor disciplinare
2. Omologarea rezultatelor
3. Programarea etapei următoare

Hotărâri:
-          AS Livada - Talna Oraşu Nou. Eliminare Beluska Richard (Livada). Suspendare două etape, amedă 65 de lei. Eliminare Kanalos Levente - suspendare o etapă + amendă 20 de lei.
-          Stăruinţa Berveni - Fortuna Căpleni. Eliminare Sabo Istvan (Căpleni) - suspendare o etapă + amendă 20 de lei.
-          Pentru incidentele petrecute la AS Căpleni- Frohlich Foieni se convoacă pentru şedinţa din data de 24.09.2019, orele 15:30 următorii: Jucătorii Baumgarner Antal, Beresi Zoltan, Keszenheimer Zsolt, delegatul Szilagyi Gabor, arbitrii Dragoş Bogdan, Botos Roland, Reday Arpad şi observatorul Rus Gavril.
-          Pentru clarificarea situaţiei jucătorului eliminat Masca Adrian, la meciul Unirea Tăşnad - Voinţa Babţa, se convoacă pentru şedinţa din data de 24.09.2019, orele 15:30: oficialii, arbitrii, observatorul precum si delegatul Moise Bogdănel.

luni, 16 septembrie 2019

Rezultate Liga a V-a şi Liga a IV-a JUNIORI

Liga V, Seria A
Etapa 3 (15 septembrie)
Platanul Marna - Olimpia Căuaş 4-2
Gloria Moftinu Mare - Dacia Supur  8-2
Vulturii Santău - Kneho Urziceni 3-2
Olimpia Domăneşti - Termala Dindeşti 1-2

Liga V, Seria B
Etapa 3  (15 septembrie)
Ugocea Porumbeşti - Unirea Bercu 1-3
Prietenia Crucişor - Egri Sasok Agriş 6-2
Recolta Dorolț II (Dara) - Viitorul Viile SM 8-2

Codreana Homoroade - AS CS Diferit 3-2

Liga a IV-a, JUNIORI
Seria A
Etapa a 4-a 
Voinţa Lazuri - Energia Negreşti 1-6
Dacia Medieşu Aurit - Sportul Botiz 2-4
Venus Dumbrava - Olimpia MCMXXI Satu Mare 2-3
Voinţa Turţ - Turul Micula 2-2

AS Livada - Talna Oraşu Nou 3-2

Seria B
Etapa a 4-a
Voinţa Babţa - Luceafărul Decebal 1-4
Unirea Tăşnad - Voinţa Doba 6-2
Crasna Moftinu Mic - Viitorul Vetiş 1-9


Seria C
Etapa a 5-a
CSM Victoria Carei - Victoria Tiream 6-0
Viitorul Lucăceni - Recolta Sanislău 7-1
AS Căpleni - Frohlich Foieni 3-3
Schamagosch Ciumeşti - Unirea Pişcolt 5-1
Stăruinţa Berveni - Fortuna Căpleni 0-19
AS Ghenci - Schwaben Kalmandi Cămin 1-2

Program competitional U15, U13, U11 - sezon 2019-2020

Comisia de Copii si Juniori din cadrul Asociatiei Judetene de Fotbal Satu Mare, condusa de Dorel Ziman, a stabilit programul competitional al competitiilor de juniori U15, U13 si U11 pentru sezonul 2019-2020:

Campionatul Judetean de Juniori  U15  (copii nascuti 2005 si mai tineri)                
Programul tur-retur (toamna 2019)  – editia 2019-2020
 Echipele participante:
1. CSS Carei
2. LPS Satu Mare
3. CS Primavera Satu Mare
4. CSM Satu Mare
Etapa 1, 21-22 septembrie 2019
CSS CAREI – CSM SM
LPS SM – Primavera SM
Etapa 2, 28-29 septembrie 2019
CSM SM – Primavera SM
CSS Carei – LPS SM
Etapa 3, 5-6 octombrie 2019
LPS SATU MARE – CSM SM
Primavera SM – CSS Carei
Etapa 4, 12-13 octombrie 2019
CSM SM – CSS CAREI
Primavera SM – LPS SM
Etapa 5, 19-20 octombrie 2019
Primavera SM – CSM SATU MARE
LPS SM – CSS Carei
Etapa 6, 26-27 octombrie 2019
CSM SM – LPS SM
CSS Carei – Primavera SM

-          La competitie au drept de participare copii nascuti dupa 01.01.2005.
-          Competitia este organizata in sistemul tur-retur toamna 2019, respectiv tur-retur primavara 2020.
-          Jocurile se desfasoara in zilele de VINERI cu incepere de la ora 17.00.
-          Data de disputare a jocurilor poate suferi modificari, la intelegerea echipelor participante.


 Campionatul Judetean de Juniori  U13 (copii nascuti 2007 si mai tineri)                
Programul turului de campionat – editia 2019-2020
Echipele participante:
1. CS Primavera Satu Mare 2007
2. CS Primavera Satu Mare 2008
3. Juniorul Satu Mare 2007
4. Juniorul Satu Mare 2008
5. LPS Satu Mare
6. CSS Carei
7. CS Il Calcio Satu Mare
8. Daliana Carei (echipa feminina)
9.AS Somesul Oar
10. AFC Unirea Tasnad
11. AS Energia Negresti-Oas     
                
Etapa 1, 21-22 septembrie 2019
DALIANA CAREI – STA
Somesul Oar – Il Calcio
Tasnad – CSS Carei
Negresti – LPS SM
Primavera 2007 – Juniorul 2008
Primavera 2008 – Juniorul 2007
Etapa 2, 28-29 septembrie 2019
CS IL CALCIO – STA
Daliana Carei – CSS Carei
Somesul Oar –LPS SM
Tasnad – Juniorul 2008
Negresti – Juniorul 2007
Primavera 2007 – Primavera 2008
Etapa 3, 5-6 octombrie 2019
PRIMAVERA 2008 – STA
Juniorul 2007 – Primavera 2007
Juniorul 2008 – Negresti
LPS SM – Tasnad
CSS Carei – Somesul Oar
CS Il Calcio – Daliana Carei
Etapa 4, 12-13 octombrie 2019
PRIMAVERA 2007 – STA.
Primavera 2008 – Negresti
Juniorul 2007 – Tasnad
Juniorul 2008 – OAR
LPS SM – Daliana Carei
CSS Carei – IL Calcio
Etapa 5, 19-20 octombrie 2019
JUNIORUL 2007 – STA
Juniorul 2008 – Primavera 2008
LPS SM – Primavera 2007
CSS Carei – Negresti
IL Calcio – Tasnad
Daliana Carei – Somesul Oar
Etapa 6, 26-27 octombrie 2019
AS SOMESUL OAR – STA
Tasnad – Daliana Carei
Negresti – IL Calcio
Primavera 2007 – CSS Carei
Primavera 2008 – LPS SM
Juniorul 2007 – Juniorul 2008
Etapa 7, 2-3 noiembrie 2019
JUNIORUL 2008 – STA
LPS SM – Juniorul 2007
CSS Carei – Primavera 2008
Il Calcio – Primavera 2007
Daliana Carei – Negresti
Somesul Oar – Tasnad
Etapa 8, 9-10 noiembrie 2019
UNIREA TASNAD – STA
Negresti – Somesul Oar
Primavera 2007 – Daliana Carei
Primavera 2008 – Il Calcio
Juniorul 2007 – CSS Carei
Juniorul 2008 – LPS SM

Etapa 9, 16-17 noiembrie 2019
LPS SM – STA
CSS Carei – Juniorul 2008
Il Calcio – Juniorul 2007
Daliana Carei – Primavera 2008
Somesul Oar – Primavera 2007
Tasnad – Negresti
Etapa 10, 23-24 noiembrie 2019
ENERGIA NEGRESTI – STA
Primavera 2007 – Tasnad
Primavera 2008 – Somesul Oar
Juniorul 2007 – Daliana Carei
Juniorul 2008 – IL Calcio
LPS SM – CSS Carei
Etapa 11, 30 noiembrie 2019
CSS CAREI – STA
IL Calcio – LPS SM
Daliana Carei – Juniorul 2008
Somesul Oar – Juniorul 2007
Tasnad – Primavera 2008
Negresti – Primavera 2007


Campionatul Judetean de Juniori  U11 (copii nascuti 2009 si mai tineri)               
Programul turului de campionat – editia 2019-2020
Echipele participante:
1. LPS Satu Mare
2. Juventus Satu Mare
3. FC Kinder Carei
4. Juniorul Satu Mare
5. AFC Unirea Tasnad
6. CS Primavera Satu Mare
7. CS Il Calcio Satu Mare
8. AS Energia Negresti- Oas
9. CSM Satu Mare 2010
10. AS Viitorul Vetis
11. Somesul Satu Mare

Etapa 1, 21-22 septembrie 2019
LPS SATU MARE – Somesul
Juventus – Vetis
Kinder – CSM 2010
Juniorul – Negresti
Tasnad – Primavera
Il Calcio stă
Etapa 2, 28-29 septembrie 2019
Somesul – PRIMAVERA SM
Il Calcio – Tasnad
CSM 2010 – Juniorul
Vetis – Kinder
LPS – Juventus
Negresti stă
Etapa 3, 5-6 octombrie 2019
JUVENTUS SATU MARE – Somesul
Kinder – LPS
Juniorul – Vetis
Tasnad – Negresti
Primavera – Il Calcio
CSM 2010 stă
 Etapa 4, 12-13 octombrie 2019
Somesul – IL CALCIO SM
Negresti – Primavera
CSM 2010 – Tasnad
LPS – Juniorul
Juventus – Kinder
Vetis stă
Etapa 5, 19-20 octombrie 2019
KINDER CAREI – Somesul
Juniorul – Juventus
Tasnad – Vetis
Primavera – CSM 2010
Il Calcio – Negresti
LPS SM stă
Etapa 6, 26-27 octombrie 2019
Somesul – ENERGIA NEGRESTI
CSM 2010 – Il Calcio
Vetis – Primavera
LPS SM – Tasnad
Kinder – Juniorul
Juventus stă
Etapa 7, 2-3 noiembrie 2019
JUNIORUL SATU MARE – Somesul
Tasnad – Juventus
Primavera – LPS SM
Il Calcio – Vetis
Negresti – CSM 2010
Kinder stă
Etapa 8, 9-10 noiembrie 2019
Somesul – CSM SATU MARE 2010
Vetis – Negresti
LPS SM – Il Calcio
Juventus – Primavera
Kinder – Tasnad
Juniorul stă
Etapa 9, 16-17 noiembrie 2019
CSM SATU MARE 2009 – Somesul
Tasnad – Juniorul
Primavera – Kinder
Il Calcio – Juventus
Negresti – LPS SM
CSM 2010 – Vetis
Etapa 10, 23-24 noiembrie 2019
Somesul – VIITORUL VETIS
LPS SM – CSM 2010
Juventus – Negresti
Kinder – Il Calcio
Juniorul – Primavera
Tasnad stă
Etapa 11, 30 noiembrie 2019
AFC UNIREA TASNAD – Somesul
CS Il Calcio – Juniorul
Negresti – Kinder
CSM 2010 – Juventus
Vetis – LPS SM
Primavera stă

-          La competitie au drept de participare copii nascuti dupa 01.01.2009.
-          Jocurile se desfasoara cu incepere de la ora 11.30.
-          Data de disputare a jocurilor poate suferi modificari, la intelegerea echipelor participante.

vineri, 6 septembrie 2019

Delegări weekend 7-8 septembrie liga a 4-a si a 5-a!

 Liga a IV-a, Seria A
(Zona Tur-Talna)
Etapa a 3-a

Sâmbătă, 7 septembrie, 16:00 -seniorii  / 18:00 - juniorii:
Talna Oraşu Nou - Venus Dumbrava
A: Bogdan Răzvan
A1: Bauer Iosif
A2: Bauer Adalbert
Obs. Rus Gavril

Sâmbătă, 7 septembrie, 16:00  / 18:00:
Energia Negreşti - AS Livada
A: Rebegea Ciprian
A1: Pop Emanuel
A2: Bathory Ştefan
Obs. Hriţiu Ciprian
Turul Micula - Voinţa Lazuri
A: Simon Elek
A1: Estan Alex
A2: Denis Gherman
Obs. Turtureanu Ioan

Duminică, 8 septembrie, 15:00 / 17:00:
Olimpia MCMXXI Satu Mare - Voinţa Turţ
A: Matei Claudiu
A1: Zsigrai Cătălin
A2: Raţ Jr.
Obs. Vigu Iosif
Duminică, 8 septembrie, 16:00 / 18:00:
Sportul Botiz - Victoria Apa
A: Bărbuş Stejerel
A1: Ghencean Ionuţ
A2: Sas Bogdan
Obs. Iuhas Ioan
Speranţa Halmeu - Dacia Medieşu Aurit
A: Bogdan Răzvan
A1: Orha Dan
A2: Miclăuş Răzvan
Obs. Halici Eugen
 
Liga a IV-a, Seria B
(Zona Someş)
Etapa a 3-a

Sâmbătă, 7 septembrie, 16:00 -seniorii / 18:00 - juniorii:
Someşul Oar - Unirea Tăşnad
A: Rad Bogdan
A1: Miron Ciprian
A2: Reday Arpad
Obs. Torok Zoltan

Duminică, 8 septembrie, 16:00 - seniorii / 18:00 - juniorii:
Unirea Păuleşti - Cetate Ardud 800
A: Bathory Ştefan
A1: Lukacs Levente
A2: Nagy Szabolcs
Obs. Năstruţ Liviu

Duminică, 8 septembrie, 15:00 / 17:00:
Viitorul Vetiş - Voinţa Babţa, teren Babţa
A: Mihai Marius
A1: Iuhasz Tibor
A2: Gherasim Florin
Obs. Gherasim Alexandru
Duminică, 8 septembrie, 16:00 / 18:00:
Voinţa Doba - Ştiinţa Beltiug
A: Chiorean George
A1: Botoş Roland
A2: Szakacs Zsolt
Obs. Mândreanu Remus
Recolta Dorolţ - Crasna Moftinu Mic
A: Ovidiu Mazilu
A1: Şovre Octavian
A2: Corb Alexandru
Obs. Cseh Sandor
Luceafărul Decebal - Someşul Odoreu, nu se dispută



Liga a IV-a, Seria C
(Zona Crasna)
Etapa a 4-a
Sâmbătă, 7 septembrie, 14:00 / 16:00:
Recolta Sanislău - CSM Satu Mare
A: Pop Lucian
A1: Botoş Roland
A2: Marian Beniamin
Obs. Kegyes Tibor
Sâmbătă, 7 septembrie, 16:00 / 18:00:
Fortuna Căpleni - CSM Victoria Carei
A: Kovacs Szabolcs
A1: Sălăgean Norbert
A2: Moisa Florin
Obs. Pataki Zoltan

Duminică, 8 septembrie, 16:00 / 18:00:
Schwaben Kalmandi Cămin - Unirea Pişcolt
A: BH
A1: BH
A2: BH
Obs. Dumitraş Gheorghe
AS Ghenci - Stăruinţa Berveni
A: Pop Lucian
A1: Kopriva Zsolt
A2: Chiorean Raul
Obs. Morar Nicolae
Victoria Tiream - Viitorul Lucăceni
A: Neichi Sergiu
A1: Bonţidean Daniel
A2: Sician Gabriel
Obs. Năstruţ Liviu
Real Andrid - AS Căpleni
A: Kovacs Szabolcs
A1: Sălăgean Norbert
A2: Moisa Florin
Obs. Rozs Zoltan
Frohlich Foieni - Schamagosch Ciumeşti, amânat



Liga a V-a, Seria A

Etapa a 2-a
Duminică, 8 septembrie, ora 15:00:
Termala Dindeşti - Gloria Moftinu Mare
A: Popescu Tudor
A1: Trella Zoran
A2: Jennifer Damian
Obs. Dorca Marcel

Duminică, 8 septembrie, ora 18:00:
Kneho Urziceni - Olimpia Căuaş
A: Kopriva Tamas
A1: Biro Eniko
A2: Turoczi Sergiu
Obs. Niţă Gheorghe
Dacia Supur - Platanul Marna, teren Marna
A: Popescu Tudor
A1: Trella Zoran
A2: Jennifer Damian
Obs. Dorca Marcel
Vulturii Santău - Olimpia Domăneşti, amânat



LIGA A V-A, SERIA B
Etapa a 2-a
Duminică, 8 septembrie, ora 14:30:
Egri Sasok Agriş - Viitorul Viile SM
A: Simon Elek
A1: Denis Gherman
A2: Pop Emanuel
Obs. Racolţa Vasile

Duminică, 8 septembrie, ora 18:00:
Prietenia Crucişor - Ugocea Porumbeşti       
A: Bauer Iosif
A1: Bauer Adalbert
A2: Hepcal Ionuţ
Obs. Kegyes Adalbert
Unirea Bercu - Codreana Homoroade  
A: Simon Elek
A1: Denis Gherman
A2: Pop Emanuel
Obs. Stoica Viorel
Recolta Dorolț II (Dara) stă

Selecţionată U14 Sălaj - Selecţionată U14 Satu Mare, teren Micula ora 11:00
A: Bogdan Răzvan
A1: Orha Dan
A2: Miclăuş Răzvan
Obs. Halici Eugen

* Arbitrii sunt obligaţi să vizualizeze delegările postate pe site-ul AJF, pentru a fi la curent cu eventualele modificări.

miercuri, 4 septembrie 2019

Hotărâri ale Comisiei de disciplină, 3 septembrie 2019

Ordinea de zi
1. Discutarea evenimentelor disciplinare
2. Omologarea rezultatelor
3. Programarea etapei următoare

Hotărâri:
-          Schwaben Cămin - Frohlich Foieni. Eliminare Lehoski Raimond (Cămin). Suspendare 3 etape + amendă 75 de lei.
-          Real Andrid - Unirea Piscolt. Eliminare Mihele Octavian (Pişcolt). Suspendare 2 etape + amendă 75 lei.
-          Victoria Tiream - Căpleni. Eliminare Horvath Mihai(Tiream). Suspendare o etapă + amendă 20 lei.
-          Luceafărul Decebal - Recolta Dorolţ. Eliminare Pop Sorin(Decebal). Suspendare două etape + amendă 65 de lei.
Pentru incidentele petrecute la jocul AS Ghenci cu Viitorul Lucăceni, unde jocul a fost oprit în minutul 62, sunt invitaţi oficialii meciului, delegaţii echipelor şi jucătorul Kuzmos Denis la şedinţa din data de 10.09.2019.

luni, 2 septembrie 2019

LIGA A V-A, Seria B. Programul meciurilor din 2019.

Etapa 1 (01 septembrie )
Ugocea Porumbeşti - Egri Sasok Agriş
Codreana Homoroade - Prietenia Crucişor
Recolta Dorolț II (Dara) - Unirea Bercu
Viitorul Viile SM stă
Etapa 2  (08 septembrie )
Egri Sasok Agriş - Viitorul Viile SM
Prietenia Crucişor - Ugocea Porumbeşti
Unirea Bercu - Codreana Homoroade   
Recolta Dorolț II (Dara) stă
Etapa 3  (15 septembrie)
Ugocea Porumbeşti - Unirea Bercu
Prietenia Crucişor - Egri Sasok Agriş
Recolta Dorolț II (Dara) - Viitorul Viile SM
Codreana Homoroade stă
Etapa 4 (22 septembrie)
Egri Sasok Agriş - Recolta Dorolț II (Dara)
Unirea Bercu - Prietenia Crucişor
Viitorul Viile SM - Codreana Homoroade   
Ugocea Porumbeşti stă
Etapa 5 (29 septembrie)
Ugocea Porumbeşti - Viitorul Viile SM
Codreana Homoroade - Recolta Dorolț II (Dara)
Unirea Bercu - Egri Sasok Agriş
Prietenia Crucişor stă
Etapa 6 (06 octombrie)
Codreana Homoroade - Egri Sasok Agriş
Recolta Dorolț II (Dara) - Ugocea Porumbeşti    
Viitorul Viile SM - Prietenia Crucişor
Unirea Bercu stă
Etapa 7 (13 octombrie)
Ugocea Porumbeşti - Codreana Homoroade
Prietenia Crucişor - Recolta Dorolț II (Dara)
Viitorul Viile SM - Unirea Bercu
Egri Sasok Agriş stă

Retur
Etapa 8 (20 octombrie)
Egri Sasok Agriş - Ugocea Porumbeşti
Prietenia Crucişor - Codreana Homoroade
Unirea Bercu - Recolta Dorolț II (Dara)
Viitorul Viile SM stă
Etapa 9 (27 octombrie)
Viitorul Viile SM - Egri Sasok Agriş
Ugocea Porumbeşti - Prietenia Crucişor
Codreana Homoroade - Unirea Bercu
Recolta Dorolț II (Dara) stă
Etapa 10 (03 noiembrie)
Unirea Bercu - Ugocea Porumbeşti
Egri Sasok Agriş - Prietenia Crucişor
Viitorul Viile SM - Recolta Dorolț II (Dara)
Codreana Homoroade stă
Etapa 11 (10 noiembrie)
Recolta Dorolț II (Dara) - Egri Sasok Agriş
Prietenia Crucişor - Unirea Bercu
Codreana Homoroade - Viitorul Viile SM
Ugocea Porumbeşti stă